صفحه اصلی / اخبار / رکوردِ نمایشگاه ایران و ارمنستان هیچ‌گاه نزول نمی‌کند
۵۷۵۷۶۰۰۸

رکوردِ نمایشگاه ایران و ارمنستان هیچ‌گاه نزول نمی‌کند

وزیر فرهنگ ارمنستان، نمایشگاه «ایران و ارمنستان، خاطره یک سرزمین» با نمایشِ ۱۰۳ شیء از آثار تاریخی ارمنستان در ایران را یک رکورد برای فرهنگ این کشور دانست.

به گزارش ایسنا، آرمن امیریان، سه‌شنبه ۲۵ مهر، در آئین افتتاح نمایشگاه مشترک «ارمنستان و ایران؛ خاطره یک سرزمین» در جمع سفرای ۳۰ کشور و در موزه ملی ایران، سخن می‌گفت، تاکید کرد: این رکورد آن قدر ارزشمند است که امکان نزول آن وجود ندارد.

او با اشاره به جلسه‌ای که امروز با وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان داشته است، گفت: شاید بیش از ۲۰ مساله و موضوع مربوط به فرهنگ را با یکدیگر مطرح و بررسی کردیم، معتقدم همان طور که این نمایشگاه پس از گذشت چند ماه از توافق دو رئیس‌جمهور اجرائی شد، توافقات امروز نیز به زودی اجرائی می‌شوند.

وی با بیان این‌که نمایشگاه «ایران و ارمنستان خاطره یک سرزمین» یادآور برقراری ارتباط گذشته ماست که باید روابط آینده را نیز بر اساس آن برنامه‌ریزی کنیم، اظهار کرد: فرهنگ هر چند کوتاه، صادق و شفاف بین دو کشور می‌تواند راه رسیدن به هدف‌های دو کشور باشد.

امیریان تاکید کرد: من با آرامش کامل و با اطمینان خاطر، ایران را ترک می‌کنم و مطمئن هستم که این مسائل به‌خوبی اجرایی خواهد شد.

نمایشگاهی با چاشنی رابطه دوستانه

گریگور گریگوریان، رئیس موزه تاریخ ارمنستان هدف از برگزاری نمایشگاه مشترک «ایران و ارمنستان، خاطره یک سرزمین» را برقراری دوستی و صلح میان دو کشور ایران و ارمنستان دانست و گفت: می‌توانیم این نمایشگاه را به مکانی برای معرفی ارتباطات معاصر و رابطه های معاصر تبدیل کنیم.

او افزود:‌ این اتفاقی نیست که نمایشگاه «ایران و ارمنستان؛ خاطره یک سرزمین» در ایران و در موزه ملی ایران برگزار می‌شود، این دو موزه به مثابه مادر موزه‌های دو کشور هستند، بنابراین امیدواریم که همکاری میان این موزه ادامه پیدا کند.

پاسخ دهید